• Świat jest dźwiękiem

 • Dźwięk to nieodłączny element życia. Dźwięk to ruch, na poziomie podstawowym to ruch atomów i cząsteczek.  Prawa rządzące dźwiękiem i muzyką są obecne od zawsze, od narodzin życia. Dźwięk i muzyka wyrażają prawa kosmiczne.

  Ludzkie ciało jest zbudowane z atomów, które są obecne w całym wszechświecie. Atomy te pochodzą z pierwiastków chemicznych m. in. takich jak węgiel, wodór, tlen. Pierwiastek określa się czasami jako liczbę drgań jego atomów oraz siłę, z jaką oddziałują na inne atomy. Dlatego na ludzki organizm możemy spojrzeć jak na manifestację stanów wibracyjnych, ale również jak na połączenie materii, dźwięku i światła. Dźwięk i światło to formy energii o naturze fali, które mają wiele podobieństw.

  Każdy z nas jest indywidualną, świadomą częścią muzyki Gai. Każde ciało ma swoją naturalną częstotliwość. Ludzkie ciało jest jak „tablica dźwiękowa” wypatrująca właściwych tonów i wibracji, oczekująca pozytywnego działania terapeutycznych  dźwięków, gotowa stroić swoje komórki niczym święty instrument.

  Ciało, umysł i duch pozostają ze sobą w stałej interakcji. Wpływa to na ogólny stan zdrowia. Problem w jednej z wymienionych sfer – ciele, umyśle i duchu – promieniuje na pozostałe.  Racjonalną podstawą każdej terapii,  w tym terapii dźwiękiem, jest interwencja, która ma na celu przywrócenie harmonii, pozwalając tym samym stworzyć zrównoważoną strukturę i związek między ciałem fizycznym, zdolnościami umysłowymi i emocjonalnymi oraz duchem.

  Przy uzdrawianiu dźwiękiem i muzyką podstawowe znaczenie ma rezonans. Zasada rezonansu także ma zastosowanie w przypadku ludzkiego ciała. Źródło dźwięku, na przykład misa czy gong, wytwarza fale dźwiękowe, które przekazują swoją energię. Kiedy fale dźwiękowe przenikają ciało, w jego żywych komórkach mają miejsce przyjemne wibracje, które pomagają przywrócić i wzmocnić zdrowie. Wysoka zawartość wody w tkankach pomaga przenosić dźwięk, a efekt ogólny można przyrównać do głębokiego masażu  na poziomie atomowym i komórkowym.

  Różne dźwięki w różnym stopniu oddziałują na człowieka. Alikwoty, czyli tony harmoniczne są składowymi tonami dźwięku o różnej częstotliwości. Między innymi mają one zdolność wywoływania głębokich przeżyć wewnętrznych, odmiennych stanów świadomości, a także rozwijania zdolności parapsychicznych, choć sam mechanizm tego oddziaływania nie jest do końca poznany.

  Żaden rozwój, naukowy czy duchowy nie jest spokojnym, nieprzerwanym wzrostem. Nieubłaganie na mojej czy Twojej drodze pojawiają się fałszywe tropy i rozczarowania. Naszym wyzwaniem jest  odkrywanie na nowo sensu życia i poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: „Kim Jestem?”. Nasze ciała egzystują w fizycznie i biologicznie określonych strukturach, lecz nasza świadomość nie ma ograniczeń. Dążymy do pełnej wizji, która pomoże nam połączyć szczyt duchowego uniesienia z pyłem i zgiełkiem codziennego życia. Oświecenie, a za nim uzdrowienie możemy osiągnąć poprzez podniesienie naszych wibracji. Wewnątrz nas – poprzez dostrojenie ich do rytmu  naszych serc, zaś na zewnątrz – do spektrum drgań naszej planety, Gai i całego kosmosu.  Dźwięk i muzyka mogą zmienić tę wizję w rzeczywistość.