• Warsztaty rozwoju osobistego metodą Curta Källmana – Vedic Art

 • 5 dni ze sobą, z tworzeniem, z malowaniem.

  Pierwszy dzień wspólnego przypominania czym jest tworzenie, a właściwie proces twórczy, za nami. W metodzie Curta Källmana największą wartością jest doświadczanie w Tu i Teraz, a nie stworzenie dzieła. Przejście przez ten proces rozbudza w nas tego, który patrzy i widzi, który jest obecny. Nasza świadomość poszerza się inicjując wewnętrzną transformację.

  Drugi dzień warsztatu, kolejne zasady twórczego życia i moje przemyślenia 🙂 Sztuka i życie zawsze miały ze sobą dużo wspólnego, przenikały się. Kolejny raz kiedy prowadzę warsztat, jeszcze głębiej rozumiem sens zanurzania się w proces twórczy. Jestem świadkiem przemiany jaką przechodzą studenci warsztatu i jestem wdzięczna za zaufanie jakim mnie obdarzyli. Ale to nie wszystko. Przechodzę także swoją transformację. Odkrywam coś nowego w sobie i w swoim życiu. Zaczynam lepiej rozumieć prawa natury i życia. Widzę, gdzie nie podjęłam właściwego działania lub byłam w miejscu (najczęściej w swojej przeszłości), które nie wspiera realizacji celów. Bogini Sztuki jest obecna w Tu i Teraz. Jeżeli chcemy świadomie tworzyć i przeżyć swoje życie, to jest to możliwe jedynie w chwili obecnej. Kiedy jesteśmy w harmonii ze swoim sercem i całym stworzeniem, zanurzeni w Tu i Teraz, świadomi swoich celów pozwalamy aby twórcza energia Miłości przepływała przez nasze ciało i wyrażała się poprzez nas w materialnym świecie. I tego sobie i wszystkim zainteresowanym życzę.

  Dzień trzeci 🙂 Kiedy już znamy narzędzia artysty, możemy wejść w święty proces twórczy. Każda z kolejnych zasad pozwala nam na lepsze poznanie aktu tworzenia w różnych jego aspektach. Zaczynamy od samego artysty, kim jest i co go charakteryzuje oraz skąd czerpie energię tworzenia. Czy pozwala przepływać twórczej kreacji i z łatwością podąża za impulsami serca?

  Z każdym dniem rozbudzamy w sobie umiejętność widzenia tego co piękne, inspirujące, żywe w naszym świecie relatywnym. Równocześnie uczymy się widzieć swój wewnętrzny potencjał, wewnętrzną wiedzę i źródło mocy. Każdy malowany przez nas obraz staje się naszym nauczycielem. Dla mnie przypomnienie i doświadczenie 17 zasad tworzenia jest czymś więcej niż malowaniem obrazów. Jest wewnętrzną podróżą po zapomnianych lądach, kiedy zrodzeni z wieczności zapominamy swojego pochodzenia. Jestem poruszona.

  Dzień czwarty.  Życie i tworzenie … To co niematerialne łączy się z materialnym. Duch przenika materię. Budzi się do życia w relatywnym świecie, czy ożywia materialne?… Świadomość artysty ekspanduje, poszerza się zanurzając w doświadczaniu wolności i nieograniczoności.

  Dzień piąty.  To dzień na dokończenie, kontemplację i celebrację stanu bycia. Z obrazem, ze sobą, ze swoim wnętrzem. Wszystko się zmieniło. Nasza świadomość się zmieniła. Przebyliśmy pewną drogę. Możemy rozpoznać, poczuć w swoim sercu, że wszystko jest ze sobą połączone, jest tym samym. Ja artysta, moje dzieło i proces tworzenia są manifestacją tego samego, są tym samym przejawionym w różny sposób. Wielki Stwórca i mały stwórca jest ukryty w swoim stworzeniu. Kiedy oglądamy dzieło nieznanego artysty, widzimy tylko obraz. Artysta i proces twórczy często pozostaje tajemnicą.
  Doświadczenie twórczego procesu i wewnętrzna transformacja przenosi nas na inny poziom rozumienia życia. Na dzisiaj podróż jest zakończona. W nowym miejscu, między przeszłością a przyszłością. Nasze ciało pamięta, serce pamięta i dusza pamięta.
  Jestem wdzięczna, że kolejny raz dane mi było przebyć tę drogę w obecności otwartej na zmianę Duszy. Dziękuję