• Więcej o Vedic Art

 • Vedic Art – warsztat malowania z poziomu serca – to proces przypominania sobie, kim naprawdę jesteś. Vedic Art mówi,  jak rozpoznać to, kim jesteś, jak odzyskać wewnętrzną moc i jak stać się prawdziwym, pełnym pasji Twórcą swojej rzeczywistości, swojego życia. Pomaga zrozumieć, że tak naprawdę WSZYSCY jesteśmy twórcami. Uczy nowego rodzaju wolności  – takiej wolności, dzięki której otworzysz swoje serce, świadomie rozbudzisz zdolności intuicyjne i kreatywność. Pokochasz samego siebie.

  Vedic Art pokazuje, jak używać swoich zdolności w procesie życia, we wszystkich jego dziedzinach. Przeprowadza przez serię 17 bardzo przemyślanych kroków, które tak naprawdę znasz od zawsze. Ich indywidualne doświadczenie oraz głębokie przeżycie w twórczym procesie malowania obrazów, nabiera głębokiego sensu i znaczenia – przeciera nowy szlak.

  Czasami, aby opuścić tzw. martwy punkt, miejsce stagnacji w swoim życiu osobistym czy zawodowym, potrzebne są nowe wglądy, które istnieją poza ograniczeniami naszego umysłu i  przyzwyczajeniami. Wyjście poza utarte szlaki, na nieznany ląd, gdzie serce jest naszym przewodnikiem, pozwala ujrzeć światło dzienne mieniące się kolorami tęczy namalowanych obrazów.

  Idąc drogą 17 praw tworzenia, odrzucisz swoje przywiązanie do ograniczających cię przekonań. Przypomina to trochę obieranie cebuli, warstwa po warstwie. Tymi warstwami będą osobiste przeświadczenia na temat samego siebie, co mogę, co umiem, odpowiedzialności za siebie i swoje życie. Na końcu tej wędrówki czeka cię niespodzianka – Radość Życia. Bo kiedy podążasz własną, indywidualną drogą w poczuciu wolności, budzi się w tobie naturalny stan wewnętrznej radości.

  W trakcie trwania warsztatu oddajesz się prowadzeniu własnego serca, które jeśli się do niego nie wtrącać i nie przeszkadzać logicznym umysłem, tworzy dzieła piękne i niezwykłe, zaskakujące samych twórców. Niepotrzebne są wcześniejsze doświadczenia malarskie. Po pierwszych zmaganiach, kiedy to lewa półkula  umysłu jeszcze próbuje panoszyć się i zarządzać procesem, zanika kontrola, pojawia się zaufanie, a serce zabiera Cię w niezwykłą podróż. Ufasz sobie, ufasz każdemu spontanicznemu ruchowi swojej ręki, która bez wysiłku, niejako sama wymalowuje kolejne zasady. Malowanie staje się medytacją. W cichej atmosferze budzą się na nowo zapomniane talenty i wracają uśpione marzenia. A kiedy czujesz, że obraz jest już skończony, składasz podpis – bierzesz odpowiedzialność za swoje dzieło.

  Proces twórczy to przepływ. Tworzenie nie polega na wywieraniu nacisku z zewnątrz. Stań z boku areny życia jak malarz przed płótnem i po prostu obserwuj oraz akceptuj wszystko, co się wydarza. Wtedy zrozumiesz dynamikę energii, a to doprowadzi cię do zrozumienia prawdziwego tworzenia.

  Przyjacielu, doświadczanie Vedic Art to czas uwalniania się od przywiązań, których kurczowo się trzymasz. Pora poluzować ten uchwyt. Mówię tu o systemach przekonań oraz koncepcjach na temat samego siebie i otaczającego świata. Pora zmienić wyobrażenie o tym kim jesteś. Rozluźnij pętlę, a dojdziesz do nowych wglądów. Pojmiesz, że jesteś Twórcą. Nauczysz się tworzyć nowe szlaki swojego życia, barwne i pełne miłości, a twoje serce stanie się twoim przewodnikiem. To jest fascynująca, cudowna podróż.